تبلیغات
تالش امروز وبلاگ سیاسی ، اجتماعی تالش بزرگ - ولایتی: هیچگاه نگفتم که هاشمی در فتنه دخالت داشته‌ است
 
تالش امروز وبلاگ سیاسی ، اجتماعی تالش بزرگ
خاک سبزت را بهشتم تالشم من بوسه باران می کنم
درباره وبلاگ


این وبلاگ در تلاش انعکاس صحیح و درست اخبار و حواشی قبل و بعد انتخابات تالش برزگ است.

مدیر وبلاگ : تالش امروز
نویسندگان
نظرسنجی
حاج محمود شکری در توسعه ی اقتصاد و رفع بیکاری در تالش چگونه عمل خواهد کرد








تالش امروز- در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه علی اکبر ولایتی در سفر اخیر خود به قم، از نقش داشتن هاشمی در فتنه سخن گفته بود وی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگران با تکذیب این موضع تصریح کرد: هیچ گاه نگفته ام که هاشمی در فتنه دخالت داشته است.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم قبل از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران به ایراد سخنرانی پرداخت که خلاصه آن به شرح زیر است:   

* به دلیل مسولیت هایی که داریم اجلاس علما را برگزار کردیم؛ افکار عمومی منتظر ارائه گزارش هستند.

* اجلاس ششم بیداری اسلامی اثر گذارترین اجلاس بود که به همت دوستان و همکاران حدود 700 نفر شرکت کننده داشت با بیش از 500 نفر از علمای جهان اسلام و بیش از 200 نفر از ایران. 60درصد از شرکت کنندگان اهل سنت بودند و 40 درصد از شیعیان که برای اولین بار فرق زیدی ها و صوفی ها هم بودند.

* اجلاس دو روزه ای را شاهد بودیم و اظهارات رهبری شایسته و راهبردی و اثر گذار بود.

* این اجلاس کاری غیر دولتی و مردم نهاد است . همه مقدمات آن خارج از اعمال نفوذ دولت ها است. ایده اجلاس از فرمایشات مقام معظم رهبری گرفته شد که در نماز جمعه و در زمان سقوط بن علی بیان فرمودند و مدال بیداری اسلامی را به سینه انقلاب های عربی زدند. گذشت زمان هم نشان داد این اطلاق درست بود.کسانی که در سال 88 آن کار را کردند گفتند که این انقلاب ها رنگی است، ولی زمانی که صدای الله اکبر بلند شد معلوم شد کار اسلامی است.

اتفاقات اثبات کرد که این بیداری اسلامی است و به عنوان مثال 77 درصد مردم مصر به اسلامی شدن قانون رای دادند.

برچسب بهار عربی و .. . به این انقلاب ها نمی چسبد.

جمهوری اسلامی شروع کننده امواج جدید بیداری اسلامی بود و دوست و به همین دلیل در فضایی کاملا ازاد از صوفیه تا زیدیه و از طالبان تا سلفیه حضور داشتند.

در هیچ کجای دنیا اینچنین جلسه ای را برگزاری نمی کنند که ازاد و باز برگزار شود. هر کسی بیاید حرف خود را بزند و طالبانی ها و مخالفان آنان مانند اخوانی ها نظر خود را بیان کردند.

رمضان عبد الله گفت در گذشته راجع به خلصین صحبت می کردند ولی هم اکنون مسابقه گذاشتند برای رابطه با اسرائیل در این قطعنامه موضوع سوریه به درستی مطرح شد و موضوع سوریه به سوری – سوری مطرح شد.

انشاء الله اتحادیه جهانی علمای اسلام که تشکیل شود منشا برکت خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر علی اکبر ولایتی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که اخیرا شاهد اهانت ها در سوریه به اماکن مقدس اسلامی بودیم نظر شما در این مورد چیست، گفت: باعث تاسف است که قبر مطهر شهید حجر بن عدی را تخریب کردند. کار دیگری نیز در اردن انجام داده اند، این کار از عهده افراطی ها یی که مزدور هستند بر می اید این افراد این مساله را منکر نشده اند که از طرف آمریکایی ها و اسرائیلی ها پول می گیرند.

وی در ادامه گفت: حالا نیز این وهابی ها و مزدورانی که از اردن و سوریه جنایت می کنند مانند مزدوران نیکاراگوئه که آدم می کشند هستند. این کار از جانب همه امت اسلامی محکوم و نشانه ضعف آنان است چون در مواجه با سوریه شکست خورده اند بمب منفجر می کنند و به حرم بزرگان حمله می کنند.

حضور هاشمی و خاتمی در انتخابات

عضو ائتلاف پیشرفت در خصوص احتمال حضور آقایان هاشمی و خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری گفت:بنده نظر خاصی درباره کسی که کاندیدا می شود ندارم چون مرجع تشخیص نیستم.

ولایتی گفت: شورای نگهبان بر سر مواضع خود ایستاده است و بر اساس سوابق افراد بررسی می کنند و فرد تایید شده نباید سوء سابقه سیاسی و غیر سیاسی را داشته باشد.

هیچگاه نگفتم که هاشمی در فتنه دخالت داشته‌ است

وی در پاسخ به سوالی درخصوص سخنان وزیر اطلاعات درباره نقش هاشمی در فتنه 88 گفت: پاسخ گوی مطلبی که وزیر اطلاعات گفتند خود ایشان هستند.

علی اکبر ولایتی با اعلام اینکه بنده هیچ گاه نگفتم که آقای هاشمی در فتنه دخالت داشته اند گفت: من حرفی در این مورد نزده ام و این حرف را کسی نقل کرده که قصد داشته آنرا منشا گفت و گوی بی پایه کند.بنده قبلا دیدگاهم را راجع به هاشمی رفسنجانی اعلام کردم.

هنر این است که هم انرژی هسته‌ای را حفظ کنیم هم رابطه با دنیا را بهبود ببخشیم

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انرژی هسته ای بحثی ملی است که هر هزینه ای برای دستیابی به آن می کنیم و یا صرفا به عنوان یک وزنه به آن نگاه می کنیم گفت: چرا باید سوالاتی کنیم که از آن بوی جنگ بیرون بیاید. بنیاد هسته ای ما بر صلح آمیز بودن قرار دارد و بر اساس NPT می توانیم از انرژی هسته ای به عنوان صلح آمیز استفاده کنیم .

وی در ادامه افزود: کار هسته ای قابل حل است و ما این توانمندی را داریم که هم انرژی هسته ای را حفظ کنیم و هم رابطه خود با دنیا را بهبود ببخشیم. این مسئله قابل مذاکره است و مذاکره سیاسی زبان خود و درک خود را می طلبد که بنده و همکارانم این توان را در خود می بینیم که انرژی هسته ای را به سمتی ببریم که با تحریم گره نخورد.

وی گفت: رهبری عزم راسخ خود را بر حفظ انرژی هست ای اعلام کرده اند و هر کسی قرار است رئیس جمهور شود باید به آن متعهد باشد.

ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما در از اولویت نظرسنجی و کیفیت برای انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف پیشرفت نام برده بودید، شاخصه های کیفی برای انتخاب کاندیدای نهایی چیست، پاسخ داد: برای انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف پیشرفت در کنار اولویت نظرسنجی، کسب نظر از علما و به خصوص دیدگاه های مراجع دینی و علمی بالاخص جامعه مدرسین و جامعه روحانیت تاثیرگذار هستند.

وی در ادامه افزود: نظر سنجی مقبولیت را نشان می دهد و دیدگاه علما و مراجع که از ابتدای انقلاب یار و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند نیز از جمله معیارهای انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف است و جلب نظر از آنها نقش بسیار مهمی در دولت جمهوری اسلامی دارد.


عضو ائتلاف پیشرفت اصولگرایان در ادامه توضیح داد: در مجلس هشتم و نهم بنده مشارکت جدی در تشکیل ائتلاف های 5+6 و 7+8 نقش داشتم و در وحدت و شکل دهی کاندیداهای اصولگرایان برای ورود به مجلس نقش مهمی را ایفا کردم.

وی در واکنش به اظهارات هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه ما با اسرائیل سر جنگ نداریم، عنوان کرد: ما اصول‌گرایان به این صفت شناخته شده‌ایم که فقط تابع نظرات مقام معظم رهبری هستیم.

ولایتی در ادامه اظهارات خود عنوان کرد: تجربه در روابط سیاسی و بین المللی خیلی مهم است و رابطه بین کشور ها همانند رابطه بین آدم هاست و برای ایجاد تفاهم باید زبان مشترک پیدا کرد و اگر رابطه مسئولین بر اساس یک رابطه اصول نباشد رابطه خوبی شکل نمی گیرد.

وی در ادامه افزود: بهبود رابطه بین کشورها خیلی زمان می برد ولی برای تخریب این روابط  یک کلمه نسنجیده کافی است، بنابراین ظرافت کار سیاست خارجی از همه کارها بیشتراست .   

وی در ادامه عنوان کرد: در مورد هسته ای بنای ما بر این است که روابط مان را با کشور های عربی و در حوزه خلیج فارس گسترش بدیم. آن ها از ارکان مهم امت اسلامی هستند و اگر تنشی بین ما و کشورهای عربی است باید با تدبیر حل شود.

علی اکبر ولایتی در پاسخ به سوالی درباره اعلام اسامی کابینه خود قبل از ثبت نام کاندیداها گفت: بنده در ابتدا مطرح کردم که تفاوت اعضای این ائتلاف این است که تیم خود را در موضوعات اقتصادی و فرهنگی معرفی می کنند.

وی ادامه داد: اگر به فرض کابینه ای را مشخص کنیم و مجلس به آن رای ندهد وعده بدون پشتوانه ای است، ولی تصریح می کنم که همکاران خود را معرفی می کنیم و دیر نشده است.

هیچ گاه سوریه را تنها نگذاشته ایم

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه به نظر می رسد سوریه تنها است، ایا انتخابات ایران در مساله سوریه تاثیر گذار است، گفت: فرض اول شما اشتباه است. حتما سوریه تنها نیست و هیچ گاه سوریه را تنها نگذاشته ایم. اگر برداشت ساده ای داشته باشیم به معنای اینکه سوری ها، ایرانی ها، لبنانی ها و عراقی ها در کنار هم بجنگند؛ کسی دنبال این نیست.

وی افزود: در طول این 30 سال از هیچ کمکی به سوریه فروگذار نبودیم و هیچگاه سوریه را تنها نمی گذاریم. اگر همراهی دوستان سوریه در حوزه های مختلف به سوریه نبود مقاومت سوریه تاکنون ادامه پیدا نمی کرد، در حالی که امریکا و مرتجعین منطقه اراده بر ساقط کردن حکومت سوریه دارند.
ولایتی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما به عنوان دبیر کل اجلاس بیداری اسلامی وظیفه دارید از عنوان بیداری اسلامی دفاع کنید, نظرتان درباره اظهارات آقای هاشمی مبنی بر تاکید ایشان بر روی واژه بهار عربی چیست؟ تصریح کرد: همانطور که عرض کردم تردیدی در این خصوص نداریم که تحولات منطقه بیداری اسلامی است و دارای تعریفی به معنای احیای اسلام است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری در باره این که نقاط ضعف و قدرت جمهوری اسلامی در حوزه بین الملل چیست و برنامه شما برای بهبود این نقاط ضعف و قدرت چیست، گفت: در حوزه بین الملل قبل از کار باید فکر و تدبیر کرد و پس از آن علاوه بر فکر خود از کار کارشناسان استفاده کرد و بعد شروع به اقدام کرد. اگر اینطور باشد حتما در سیاست خارجی توفیقات بدست می آید.

تدبیر ما برای آینده توسعه روابط با همه کشورها است به جز اسرائیل

ولایتی در ادامه گفت: در برهه های مختلف با همین رویکرد به پیش رفتیم که قله آن حفظ قرارداد 1975 الجزیره، مذاکره با عراق ، اجرای معاهده 598 و محکوم کردن عراق در سازمان ملل بود. یعنی کاری که در 10 سال مقاومت انجام شد باید دستاورد آن در حوزه سیاسی حفظ می شد که به لطف خدا شد.
عضو ائتلاف پیشرفت با اشاره به برنامه های خود در حوزه بین الملل گفت: تدبیر ما برای آینده توسعه روابط با همه کشورها است جز اسرائیل که اصلا کشور نیست.

وی افزود: ما در این میان بر روی توسعه با همسایگان تاکید داریم. حدود 15 همسایه در آب و خشکی داریم که اگر تدبیری برای رابطه با آنها به کار نبندیم به مصلحت کشور نیست.

علی اکبر ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگار مشرق مبنی بر اینکه چه سهمی از مشکلات کنونی کشور ناشی از تحریم ها و چه سهمی متعلق به نا کار آمدی مدیران دولتی است، گفت: ما باید کلیه کارهای کشور را با صبر و تحمل پیش ببریم.

وی ادامه داد: ما از اول انقلاب تحریم بودیم و تا کنون راه های دور زدن تحریم را یاد گرفتیم و البته در طول این 30 سال روابطمان را با سایر کشور ها گسترش دادیم.

عضو ائتلاف پیشرفت تصریح کرد: در همین حال توانسته ایم با یک تدبیر درست در سیاست خارجه پیشرفت های بسیار زیادی حتی در حوزه دفاعی کسب کنیم و الان کار های شگرفی در این حوزه صورت گرفته است.

ولایتی با بیان اینکه می توان با تدبیر تحریم ها را کاهش داد، خاطرنشان کرد: می توانیم با یک برنامه ریزی به سمت کاهش تحریم ها نیز حرکت کنیم.

منبع: مشرق





نوع مطلب : انتخابات ریاست جمهوری، 
برچسب ها : ولایتی. هاشمی . انتخابات،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 12:17 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching
for ولایتی
چهارشنبه 28 تیر 1396 07:25 ب.ظ
It's an remarkable article in favor of all the online people; they will take benefit from it I am sure.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 11:08 ب.ظ




 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :